Jaką formę spędzania czasu nad wodą wybrać jesienią?

Jaką formę spędzania czasu nad wodą wybrać jesienią?

Aktualności 0Komentarze

Jesień wydaje się być porą roku, w której wiele letnich aktywności odchodzi w zapomnienie. Dni stają się coraz chłodniejsze, słońce zachodzi dużo wcześniej i większość z nas najchętniej spędzałaby dnie pod ciepłym kocem, z kubkiem ulubionej herbaty w ręku. Nienaładowani witaminą D płynącą z promieni słonecznych stajemy się też bardziej melancholijni, zaczyna doskwierać zmęczenie i spadek nastroju. Poddać się tej aurze czy może spróbować z nią powalczyć i nadać jesieni ciekawych, inspirujących barw? My zdecydowanie wybieramy tę drugą opcję! Jesień potrafi być naprawdę piękna w całej swojej okazałości i tak jak w pozostałe pory roku, tak teraz również nie musimy rezygnować ze spędzania czasu nad wodą. Skoro uwielbiamy to chociażby wiosną czy latem, to dlaczego jesień ma nas skłonić do porzucenia aktywności w pięknych okolicznościach przyrody nad wodą?

Polska złota jesień nad rzeką i jeziorem

Jeśli szarość za oknem i pogarszająca się pogoda stają się dobijające — śmiało wyjdź im naprzeciw! Obecna pora roku ma w sobie wiele uroku, a spacer nad jeziorem czy nad rzeką z pewnością pomoże go odkryć. To także nadal świetny czas, by wybrać się na przykład na spływ kajakowy lub pożeglować po czarujących krajobrazami jeziorach. Przebarwiające się drzewa obserwowane z otwartej wody mogą tworzyć niezwykle malownicze obrazy. Oczywiście jest już o wiele chłodniej, więc gdy wybierzesz się popływać kajakiem czy łódką, pamiętaj o odpowiedniej odzieży oraz przede wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa. To podstawa, która zagwarantuje spokojny wypoczynek i pozwoli cieszyć się widokami dookoła. Pływając po chłodnych wodach polskich jezior i rzek, warto zaopatrzyć się między innymi w asekuracyjne bojki, szczelne torby i plecaki czy wodoodporne etui na telefon chroniące sprzęt przed zalaniem. Poza tym z pewnością przyda się termos z ciepłym napojem, a w wielu przypadkach także okulary przeciwsłoneczne — w końcu polska jesień niejednego dnia potrafi uraczyć nas ostatnimi promieniami słońca grzejącego twarze!

Wypoczynek nad wodą nie tylko w kraju

Jesień to także pora roku przez wielu wybierana jako czas urlopu i „ucieczki” do miejsc, w których temperatura jest zdecydowanie wyższa, a jesiennej aury nie czuć ani trochę. Jeśli uwielbiasz spędzać czas nad wodą, jesteś miłośnikiem pływania open water, ale brakuje Ci przy tym słońca i letniego klimatu, pomyśl o kilku dniach w jakimś ciepłym miejscu, gdzie spokojnie możesz cieszyć się dodatkowo wakacyjną atmosferą. Z pewnością pozwoli to na naładowanie baterii i nabranie energii na mierzenie się ze zmieniającą się pogodą i coraz mniejszą ilością słońca. Niezależnie od tego czy jesienią wybierzesz wodne aktywności wśród polskich krajobrazów, czy spędzisz trochę czasu nad wodą w ciepłych krajach, pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa w każdej sytuacji i spokojnie ciesz się relaksem płynącym z pływania — na kajaku, łódce, żaglach czy siłą własnych mięśni. Jesień może być naprawdę piękną porą roku, także nad wodą i warto z tego skorzystać.