Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
dmuchane boje asekuracyjne

Jak działa bojka Restube

RESTUBE to pneumatyczna boja wielokrotnego użytku, która pozwala na bezpieczne dotarcie do brzegu lub spokojnie oczekiwanie na pomoc. Idealna dla wszystkich uprawiających sporty wodne bądź znajdujących się nad wodą.

instrukcja obsługi bojki restube

RESTUBE jest lekką bojką asekuracyjną umieszczoną w małej poręcznej torebce, którą możecie mieć zawsze przy sobie. Bojka jest na stałe połączona z paskiem przypiętym klamrą w pasie. Bojka Restube, po pociągnięciu za zawleczkę jest napełniana z typowego 16 gramowego naboju CO2 w ciągu ułamków sekundy.

Po napełnieniu ma wyporność 75 N (7,0 kg) co jest wystarczające aby głowę każdego użytkownika utrzymać nad powierzchnią wody. Po napełnieniu chwytamy się bojki aby odpocząć, spokojnie czekać na pomoc lub płyniemy w bezpiecznym kierunku.

Niezależnie czy w wodzie jest silny prąd, złapie nas skurcz, popsuje się używany przez nas sprzęt wodny, czy po prostu dla lepszego samopoczucia warto mieć przy sobie bojkę RESTUBE bo może uratować nam życie.

RESTUBE może być także napełniana ustami przez zawór spustowo-wlotowy. Zawór ten służy też do spuszczania CO2 lub powietrza (po naciśnięciu zaworu odwróconym korkiem). Po zamontowaniu nowego naboju CO2, zwinięciu bojki i schowania jej do torebki RESTUBE jest gotowe do ponownego użycia. Bojka jest wykonana z wytrzymałego materiału, zatwierdzonego do produkcji kamizelek ratunkowych. Może być używana zarówno w wodzie słodkiej jak i w wodzie morskiej. Wszystkie użyte materiały posiadają certyfikaty niezbędne do produkcji kamizelek ratunkowych. Wszystkie produkty RESTUBE pochodzą z Niemiec i poddawane są 100% kontroli jakości.

Po wyjęciu z pudełka bojka Restube jest gotowa do użytku. Nie wymaga specjalnej konserwacji. Zalecane jest sprawdzenie jej szczelności przed ponownym użyciem poprzez nadmuchanie bojki ustami. Po użytkowaniu w wodzie morskiej zaleca się wypłukanie panelu napełniającego w bieżącej wodzie.