Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Jak zadbać o bezpieczeństwo nad wodą?

Jak zadbać o bezpieczeństwo nad wodą?

Aktualności 0Komentarze

Atrakcje czekające nad wodą chętnie wybierają nie tylko doskonali pływacy, ale także amatorzy, po prostu cieszący się urokami takiej formy aktywnego wypoczynku. Dla jednych i drugich kluczowe powinno być bezpieczeństwo — bez niego czas spędzony nad wodą niestety może nie być mile wspominany. Woda to nieprzewidywalny żywioł i nawet przy najlepszych umiejętnościach pływackich może być trudno go pokonać, szczególnie gdy niespodziewanie dopadnie Cię skurcz, duża fala spowoduje nagłe zachłyśnięcie lub po prostu przecenisz swoje możliwości podczas pływania open water i okaże się, że brzeg, do którego trzeba dopłynąć, wcale nie jest tak blisko, jak wcześniej się wydawało. Dla zwiększenia własnego komfortu i przede wszystkim bezpieczeństwa warto przestrzegać kilku zasad i zaopatrzyć się w niezbędny przy wodnych aktywnościach sprzęt, który pozwoli w pełni cieszyć się tą formą wypoczynku.

Bezpieczne zachowania nad wodą

Zaczynając od podstaw — pamiętaj, by pływać na kajaku, SUPie, jachcie czy po prostu wykorzystując siłę własnych mięśni tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Powstrzymaj się od wskakiwania do wody, jeśli nie znasz dobrze głębokości i ukształtowania dna. Dobrze byłoby postawić na miejsca już znane, sprawdzone, a jeszcze lepiej te strzeżone przez ratownika. Tak czy inaczej, o własne bezpieczeństwo w pierwszej kolejności powinieneś zadbać Ty sam, odpowiedzialnie korzystając z czasu spędzonego w wodzie. I pamiętaj, że żywioł, jakim jest woda i tak może Cię zaskoczyć — niezależnie od tego, jak dobrą masz wydolność oraz jak wysoko oceniasz swoje umiejętności pływackie. Lepiej się na to odpowiednio przygotować. Ponadto pozostają zasady bezpiecznego zachowania mogące się wydawać oczywiste, a o których mimo to warto wspomnieć — chociażby to, żeby nie oddalać się wpław zbyt daleko od brzegu, nie będąc pewnym swoich możliwości wydolnościowych. Zawsze lepiej zachować większą ostrożność, nie narażając się na wypadki. Gwarantujemy, że odpowiedzialność równa się w tym przypadku większemu komfortowi i radości ze spędzania czasu nad wodą.

Bojki ratunkowe i pływackie — dlaczego się przydają?

Jeśli chcesz zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa w wodzie, zaopatrz się w sprzęt, który Ci to zagwarantuje. Poza przestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa będzie to najlepsze rozwiązanie. Bojki ratunkowe to niewielki wydatek w porównaniu do tego, jaki komfort mogą dać podczas czerpania radości z wodnych atrakcji. Gdy zabierzesz taką bojkę ze sobą podczas pływania, nie musisz martwić się już nagłymi niebezpiecznymi sytuacjami, ponieważ znacznie zwiększasz szanse na to, że sobie z nimi poradzisz. Bojka o dużej wyporności w razie skurczu czy braku sił na dopłynięcie do brzegu pozwoli utrzymać się na wodzie i przeczekać ten moment. Tego rodzaju asekuracja oprócz pomocy w nagłych wypadkach, przede wszystkim dodaje pewności i ułatwia bezstresowe wykorzystanie potencjału atrakcji czekających na nas nad wodą. Zawsze pamiętaj o swoim bezpieczeństwie, a gwarantujemy, że aktywnie spędzony czas będzie pełen wrażeń i pozytywnych wspomnień!