This site uses cookies to deliver services in accordance with the Privacy Policy. You can specify the conditions for storing or accessing cookies in your browser or service configuration.
A safety buoy - a short or long towing rope

A safety buoy - a short or long towing rope

Uncategories 0 Comments

Czy pamiętacie scenę z serialu "Słoneczny patrol" gdy dzielni ratownicy płynęli po tonącą osobę ciągnąc za sobą bojkę ratowniczą? Jeżeli tak to pewnie zauważyliście różnicę w długości linki holowniczej w ich "pamelkach" i naszych bojkach asekuracyjnych. Czy wiecie z czego wynika ta różnica?

Bojka ratownicza "pamelka"

Podstawową funkcją bojki SP jest holowanie przytomnej osoby w wodzie. Aby było to możliwe bojka musi być prawidłowo założona czyli przełożona uprzężą przez jedno z ramion. Dzięki temu uprząż nie zsuwa się nawet przy dużym obciążeniu. Kolejnym elementem wynikającym z przeznaczenia bojki SP jest długość linki którą ciągniemy bojkę za sobą. Musi być ona na tyle długa, aby po przymocowaniu do uprzęży przełożonej przez ramię umożliwiała bezproblemowe holowanie drugiej osoby. Bojka ratownicza posiada linkę długości ok 2 metrów. Dzięki temu ratownik nie kopnie przypadkowo osoby której udziela pomocy w wodzie. 

Dmuchana bojka asekuracyjna

Bojka asekuracyjna, w przeciwieństwie do bojek ratowniczych, nie służy do wyciągania z wody innych osób, a do naszej własnej asekuracji. Ma ona zatem trochę inną budowę. W momencie gdy zachłyśniemy się w wodzie, bądź złapie nas skurcz bojkę powinniśmy mieć zawsze pod ręką, aby w jak najkrótszym czasie móc się na niej podeprzeć. Z tego powodu boja asekuracyjna posiada krótką linkę umożliwiającą ciągnięcie jej na wysokości naszych łydek. Taka odległość sprawia iż bojka nie przeszkadza nam w pływaniu, a w momencie opadnięcia z sił nie musimy ściągać 2 metrów linki aby móc się jej chwycić. Z racji iż dmuchana bojka nie służy do holowania drugiej osoby w wodzie posiada też inne mocowanie. Uprząż bojki Safe4sport przypinamy w pasie. Jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie niż szarfa zakładana przez klatkę piersiową. 

Bojka asekuracyjna Safe4sport - długa linka holownicza

Każda bojka Safe4sport posiada w zestawie linkę którą przymocowujemy do uprzęży biodrowej. Standardowo linka dołączona do bojki ma długość umożliwiającą holowanie bojki na wysokości łydek. Jeżeli jesteście jednak przyzwyczajeni do dłuższych linek i chcielibyście holować swoją bojkę w większej odległości mamy dla Was również długie linki holownicze. Mają one regulowaną długość w zakresie 94-175 cm i dostępne są w kolorze czarnym i pomarańczowym. Wprowadzając je do oferty chcieliśmy dać Wam możliwość wyboru i zapewnić jak największy komfort pływania. Pamiętajcie, że decydując się na zakup bojki w zestawie z długą linką zaoszczędzicie!!